Шукати в цьому блозі

Translate

Статистика сайта

Відвідувачі по країнам
Відвідувачі за останні 24 години
суботу, 27 травня 2017 р.

Кабель HDMI для з'єднання супутникових ресіверів

HDMI - це стандарт інтерфейсу для передачі нестислих аудіо і відео даних у цифровій формі. HDMI представляє собою інтерфейс для з'єднання джерел цифрового аудіо та відео c пристроями відображення і цифровими ресиверами і підсилювачами звуку. Наприклад, кабель HDMI призначений для з'єднання ресиверів, плеєрів, рекордерів, відеокарт з телевізорами і домашніми кінотеатрами.

HDMI дозволяє передавати відео як стандартної чіткості, так і високої чіткості, а також передавати багатоканальний звук. HDMI інваріантний до джерела цифрового відео, оскільки стандарти ATSC, DVB-T, DVB-S, DVB-C служать лише для передачі, а HD-DVD, BlueRay, DVD для зберігання стислих потоків MPEG або H.264, які обробляються декодером, з виходу якого, за допомогою HDMI, незжаті цифрові потоки відео та звуку передаються пристроїв відображення.

При передачі по кабелю HDMI дані відео та звуку кодуються методом TMDS. Дані інтерфейс дозволяє передавати 8-канальний звук у незжатий формі, а починаючи з версії HDMI 1.2 і до 8-каналів однобітних (1-bit) звуку (це формат звуку, який застосовується в дисках Super-Audio CD). Оскільки в HDMI передається і відео і звук, то його сміливо можна назвати "цифровим SCARTом".

Вже на даний момент в даному інтерфейсі можна виділити кілька технологічних рівнів, описуваних послідовними версіями стандарту, а також кілька типів використовуваних конекторів-з'єднувачів.

Типи з'єднань

- На сьогодні є три типи з'єднувачів: Type A, Type B і mini.
- Конектор HDMI Type A має 19 контактів, Коннектор Type B має 29 контактів.
- Type B має розширений відео канал і дозволяє приєднувати пристрою з роздільною здатністю, більшим, ніж 1080p.
- Type A сумісні зі стандартом з'єднання DVI-D Single Link, який використовується в більшості сучасних відеокарт і комп'ютерних моніторів. Таким чином, джерело DVI-D можна підключити до HDMI панелі або монітора через спеціальний перехідник, а пристрій-джерело HDMI до монітора DVI-D. Але в останньому випадку не буде передаватися звук (тому що DVI його не підтримує). Крім того, якщо немає підтримки HDCP, то джерело може або змінити якість виведеного сигналу (наприклад, деградувати його з ТВЧ в стандартне дозвіл), або не виводити взагалі. Практично всі HDMI пристрої підтримують HDCP, але багато DVI пристрої HDCP не підтримують. За аналогією, Type B сумісні з DVI-D Dual Link.

Специфікація

Канал TMDS:

- Передача даних відео, звуку і службових;
- Метод передачі: У відповідності зі специфікацією DVI 1.0; Type A: розділ Single-Link, Type B: розділ Dual Link;
- Частота передачі пікселів відео: Type A: від 25 МГц до 165 МГц, Type B: від 25 МГц до 330 МГц;
- При передачі відеоформатів, частота вибірки яких нижче 25 МГц (наприклад, 13,5 МГц NTSC/480i) дані передаються по схемі повторення пікселів. Передається до 24 біт на піксель не залежно від частоти вибірки, аж до 1080p 60 Гц;
- Тип кодування пікселів: RGB 4:4:4, YCrCb 4:4:4 (8 біт: 8 біт: 8біт), YCrCb 4:2:2 (12 біт, 6 біт, 6 біт);
- Частота дискретизації звуку: 32 кГц, 44,1 кГц, 48 кГц, 88,2 кГц, 96 кГц, 176,4 кГц, 192 кГц;
- Число каналів звуку: до 8.

Канал DDC (Display Data Channel)

- Служить для передачі джерела сигналу технічної інформації про пристрій відображення;
- Передача даних по шині I2C з частотою тактованія 100 кГц;
- Формат даних E-EDID за специфікаціями EIA/CEA-861B і VESA Enhanced EDID (v 1.3).

0 коментарі:

Архів блогу