Шукати в цьому блозі

Translate

Статистика сайта

Відвідувачі по країнам
Відвідувачі за останні 24 години
пʼятницю, 27 січня 2017 р.

Про внесення змін до Податкового кодексу України

Андрушівське відділення Бердичівської об'єднаної державна податкової інспекції повідомляє, що Законами України від 20.12.2016 року №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» та від 21.12.2016 року №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 року №1797-УШ, з 01.01.2017 року внесені зміни до Податкового кодексу України.
Плата за землю.
Андрушівське відділення Бердичівської об'єднаної державної податкової інспекції пропонує внести зміни в положення "Про порядок обчислення та сплати земельного податку та орендної плати", враховуючи законодавчі зміни:
• ставка податку для земель загального користування - не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки (в діючих положеннях ця норма була відсутня).
• ставка податку для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки (в діючих положеннях ставка застосовувалась від 0,1 до 1 відсотка).
• ставка податку за земельні ділянки розташовані за межами населених пунктів для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки площі ріллі по області (в діючих положеннях ця норма була відсутня).
• розділ «Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб» - доповнити таким змістом:
Якщо фізична особа, звільняється від сплати земельного податку та має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.
Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду у якому подано таку заяву.
• розділ «Порядок обчислення плати за землю»: - доповнити таким змістом:
Якщо такий перехід відбувається після 1 липня поточного року, то контролюючий орган надсилає (вручає) попередньому власнику нове податкове повідомлення-рішення.
Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо: розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;
права на користування пільгою із сплати податку;
розміру ставки податку;
нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, контролюючий орган за місцем знаходження земельної ділянки проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
• розділ «Орендна плата» - викласти в редакції:
Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.
Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Договір оренди земель державної і комунальної власності укладається за типовою формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.
Платниками орендної плати є орендар земельної ділянки.
Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.
Розмір та умови внесення орендної плати встановлюється у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:
- не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території;
- не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки;
- може перевищувати граничний розмір орендної плати, встановлений у вищезазначеному абзаці, у разі визначення орендаря на конкурсних засадах.
Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.
• у розділі «Індексація нормативної грошової оцінки земель»: - цифри «110» замінити на цифри «115».
• у тексті положення "Про порядок обчислення та сплати земельного податку та орендної плати" слова «Андрушівська ОДПІ» замінити словами «контролюючий орган».
Єдиний податок
Внести зміни до п. 10 Положення "Про порядок обчислення і сплати єдиного податку" виклавши в такій редакції:
"Ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі - прожитковий мінімум), другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі - мінімальна заробітна плата), третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки)"
п. 10.1 викласти в такій редакції:
" Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються селищною радою для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
1) для першої групи платників єдиного податку - ( ) відсотків розміру прожиткового мінімуму,
2) для другої групи платників єдиного податку - ( ) відсотків розміру мінімальної заробітної плати."
(Відповідно до п.293.2 ст.293 ПКУ ставки єдиного податку визначені в наступних розмірах: для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму, для другої групи платників єдиного податку — у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.)
"п.10.2 Відсоткова ставка єдиного податку для третьої групи платників єдиного податку встановлюється у розмірі:
1) 3 відсотка доходу — у разі сплати податку на додану вартість,
2) 5 відсотків доходу — у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку".
Прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2017 року —1600 грн. Ставка єдиного податку для першої групи при максимальному розмірі буде становити — 160 грн. (1600x10%).
Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2017 року — 3200грн.
Ставка єдиного податку для другої групи при максимальному розмірі буде становити — 640 грн. (3200x20%).
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки Внести зміни до Положення "Про порядок обчислення і сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки", а саме п.5 "Ставка податку" викласти в такій редакції:
"5.1 Ставки податку для об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються у розмірі ( ) відсотка, мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1квадратний метр бази оподаткування.
5.2 Ставки податку для об'єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються у розмірі ( ) відсотка, мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування."
(У підпункті 266.5.1 пункту 266.5 статті 266 Податкового кодексу слова "три відсотки" замінено цифрами та словом "1,5 відсотка", таким чином максимальна ставка податку для об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб не може перевищувати 1,5 відсотка мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.)
Транспортний податок
Внести зміни до Положення "Про сплату транспортного податку", а саме розділ 2 "Об'єкт оподаткування" викласти в такій редакції (пп.267.2.1 п.267.2 ст.262 ПКУ):
"Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального."
Звертаємо Вашу увагу, що:
в 2017 році до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів, які прийняті на виконання вищеназваних Законів, не застосовуються вимоги підпункту 4.1.9 пункту 4.1 та пункту 4.5 статті 4, підпункту 12.3 А пункту 12.3, підпункту 12.4.3 пункту 12.4 та пункту 12.5 статті 12 Податкового кодексу України та Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
З 1 січня 2017 року до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік відповідно до цього Закону, встановлені таким органом місцевого самоврядування ставки єдиного податку для платників першої групи, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та збору за місця для паркування транспортних засобів застосовуються з коефіцієнтом 0,5;
Відповідно до пп.12.3.5 п.12.3 ст.12 ПКУ у разі якщо сільська, селищна, міська рада або рада об'єднаних територіальних громад, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов'язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм Кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передює бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю.

В.о. заступника начальника Андрушівського відділення Бердичівської ОДПІ Клімчук С.О.

0 коментарі:

Архів блогу